logo
DSV
DSV
UA
banner-item

Хто він, господар, що обирає селекцію ДСВ?

Герой нашої розповіді - Шкурко Ігор Вікторович, директор науково-виробничого об’єднання (далі НВО) «Чернігівеліткартопля», що знаходиться в селищі Седнів, Чернігівської області.

Нині господарство обробляє 2,5 тис. га землі. Надає підтримку і об’єднаним територіальним громадам, і жителям селища. Це сьогодні ви можете бачити господарство таким успішним. Але в далекому 2005 році Ігор Вікторович побачив його зовсім іншим. Майже мільйон гривень боргу. Судові позови, заборгованість перед постачальниками, заборгованість перед працівниками по зарплаті, повна відсутність розуміння, як зможе жити та працювати господарство далі. Не розгубився новий директор і завдяки йому вже за три роки господарство було виведено з «боргової ями» та НВО почало нарощувати прибуток. От вже «обкатали» новенький John Deere, придбаний у господарство. Здійснюється передпосівний обробіток. Ігор Вікторович особисто перевіряє роботу нового агрегату.

Такхто ж він, той, хто вирощує селекцію ДСВ?

«….З селекцією ДСВ я знайомий вже дуже давно. Вирощував її не лише в «Чернігівеліткартопля», а й в іншому господарстві, де працював раніше. Люблю я німців – вони чіткі та послідовні в своїй роботі. Цього року в господарстві ми посіяли гібриди озимого ріпаку: ВЕРІТАС КЛ, ДАЛТОН, ДОМІНАТОР. Удобрювали посіви бельгійськими добривами ROSAFERT, від компанії «ROSIER S.A.». Площа під ріпак у нас була запланована невелика, тому спочатку ми думали висіяти якісь дешеві гібриди. Але потім вирішили таки повернутись у бік надійної німецької якості. Адже і в минулі роки мали гарний досвід та результат. Немає причин не довіряти. Якість сходів говорить сама за себе. Наступного року плануємо розширити прощу під ріпаком. Крім того маємо ще озиму пшеницю, також селекції ДСВ. Сорт ПАТРАС та сорт САМУРАЙ. Колись в наше господарство приїздив Олег Ляшко. А це був саме сезон збирання пшениці. Ляшко попросився сісти за комбайн. Ну що ж, звичайно ми йому дозволили. І тому, якщо в YouTube ви спробуєте знайти - «Ляшко молотить пшеницю», то знайте, що то він збирає сорт ПАТРАС, селекції ДСВ.

А взагалі багато уроків дало мені життя. Про довіру та відповідальність дистриб’юторів і про важливість знань Наприклад коли довелось виводити «Чернігівеліткартопля» з кризи, допомогли справжні партнери, які повірили, підтримали. І до цієї пори пам’ятаю розмову з власником групи компаній «ЕРІДОН» – Кролевцем Сергієм Вікторовичем, в якій він мені сказав: «Я Вас не підведу». Так і сталось. Не підвів. І сьогодні «ЕРІДОН» є надійним партнером. Науковий підхід – це взагалі окрема тема. Я багато чим займався, але результат приходитьлише після постійної та наполегливої праці. Але розумієте, праця також не повинна бути «в пусту», бо саме ефективний результат приходить лише тоді, коли він базується на науці та знаннях. Тому все, чим би я не займався – я все вивчаю, у всьому розбираюсь. Результат прямо пропорційний не тільки зусиллям, а й знанням, які ти застосовуєш. От так я мислю. І дітей цьому вчу. У мене, до речі, їх троє. Спасибі, що заїхали. Будете в «наших краях» – обов’язково заїжджайте. І селище Седнів у нас красиве, багате на історичні пам’ятки».

І Вам спасибі, Ігор Вікторович. І не лише за те, що обираєте селекцію ДСВ, а і за мудрість Вашу та науковий підхід до результату.

Інші новини

Всі новини