logo
DSV
DSV
UA
banner-item

Інновації озимого ріпаку

Озимий ріпак набуває все більшої популярності. Протягом двох останніх років посівні площі ріпаку в Україні становлять близько 1,3 млн. га. І це найвищий показник у Європі. Зростання посівних площ напряму пов’язано зі зміною клімату. Проаналізувавши погодні умови на території Східної Німеччини, майже всієї території Польщі та більшості Західних областей України ми спостерігаємо, що літо 2019 ріку виявилось найспекотнішим за останні 40 років. А як показує досвід, озимийріпак є культурою, яка є найбільш адаптованою до даних погодних змін.

В чому ж полягає головний секрет озимого ріпаку? Головний секрет у розвитку потужної кореневої системи, яка проникає на глибину до 180-200см та максимально ефективно використовує запаси вологи, які накопичуються у осінньо-зимовий період. Важливим елементом ефективного розвитку рослини також є активне наростаннянадземної частини ріпаку у ранньовесняний період. Це забезпечує швидке закриття поверхні ґрунту і страхує нас від непродуктивного випаровування вологи. Розвиток кореневої системи відбувається в осінній період і становить 65-75 % від загальної її біомаси на час збирання. Весною ж відбувається зворотній процес - максимально наростає біомаса, а коренева система збільшуєтьсяна 20-25%.

Існує декілька факторів впливу на розвиток кореневої системи – термін висіву та норма висіву. Більш ранній термін дає час кращому розвитку кореня. Хоча аграрії України успішно вирощують ріпак який посіяний, як 20 липня, так і 20 вересня. Також важливим елементом технології, яка впливає на розвиток кореня є норма висіву. Результати виробничих дослідів показують, що «золотою серединою» в нормі висіву є 40-50 штук на час збирання. Адже ця густота дає можливість максимальному розвитку як головного так і бічних коренів, в результаті чого ми маємо найвищу урожайність.

Під час виставки «Зернові технології», що відбувалась в лютому цього року, ми мали можливість показати клієнтам та відвідувачам виставки наочний зразок розвитку кореня ріпаку. Ідею ми запозичили у наших колег-слекціонерів з ДСВ в Німеччині. Даний демо-зразок має назву Ризотрон і він дає нам змогу на практиці продемонструвати фермеру модель розвитку кореневої системи ріпаку в умовах максимально наближених до польових.

На прикладі Ризотрона ми продемонструвала розвиток кореневої системи двох наших лідерів продажів Даріо та Далтона, в порівнянні зі стандартом гібрида-конкурента. Насіння в Ризотроні було висіяно одночасно з головним демо –полем на селекційно-дослідній станції ДСВ-Україна 16.08.19. Тип ґрунту - чорноземи опідзолені, мало гумусні, легкого механічного складу. Системи удобрення та захисту стандартні для демо-поля. Довжина кореню ріпаку в Ризотроні – 120 см.

Робота селекціонерів компанії ДСВ протягомтривалого часу направлена на розвиток потужного кореня. В результаті цього на ринок вийшла нова лінійка гібридів від компанії ДСВ, яка максимально задовольняє потреби сьогодення. Компанія ДСВ у своєму портфелі має відповіді на потреби аграріїв. Лінійка асортименту озимого ріпаку ДСВ на сьогодні налічує 16 гібридів. Серед них є як новинки - Темптейшн, Домінатор, Принц, так і давно знані гібриди – Даріо, Далтон, Марафон, Тігріс, Популар, Рафінесс, Едімакс КЛ, Верітас КЛ, Тайфун, Смарагд, Ейнштейн, Оріолус, Фінікс КЛ.

На цьому робота селекціонерів не закінчується. Компанія ДСВ з 97 – річною історією є одним із світових лідерів у селекції ріпаку. Ми плануємо і надалі працювати над розвитком та удосконаленням нашого портфелю.

ДСВ – Інновації для Вашого успіху!

Інші новини

Всі новини