logo
DSV
DSV
UA
banner-item

Світові рекорди з урожайності озимового ріпаку селекції DSV

В 2018році фермер з британського графства Лінкольншир - Тім Лемімен, побив світовий рекорд з урожайності ріпаку. Про це пише британський тижневик Farmers Weekly.

Тіму Лімімену вдалося підвищити урожай ріпаку до більш як 7 т/га, що майже на 0,5 т/га перевершує попередній світовий рекорд. Рекордний урожай був отриманий з насіння гібриду озимого ріпаку Sparrow, селекції DSV. Зареєстрована врожайність у 7 тонн/га побила рекорд 2015 року, коли вдалося отримати врожайність 6,7 тонн/га. І це сталося в той час, коли інші культури дали меншу врожайність у спекотне літо 2018.

Рекордний урожай був вирощений на фермі площею 600 га в місті Ворлабі, графство Лінкольншир. Ріпак вирощували на ділянці площею 8 га, яка має глинистий грунт та упродовж 10 років не засіювалася ріпаком. Фермер розповів, що упродовж зими урожай був пошкоджений голубами, але при огляді посівів в березні він показав хорошу кореневу структуру з довгим, прямим корінням глибиною до 200-250 мм, що свідчило про потенційну врожайність. Позакореневе підживлення було здійснене препаратом , який містить мідь, залізо, марганець та цинк. Урожай оцінювали незалежні судді, в ньому було встановлено 40% вмісту олії та 9% вологи.

Тім Лемімен вважає, що такому успіхові він завдячує гібриду озимого ріпаку Sparrow, селекції DSV та своїй програмі з позакореневого підживлення, яка дає змогу рослині пустити глибоке коріння взимку і зменшує тепловий стрес влітку. Завдяки цьому вдалося досягти значно вищого урожаю від середніх показників урожаю у фермерських господарствах, що були на рівні 4,8-5 т/га. “Ми правильно підібрали гібрид та зуміли проконтролювати стрес від спеки, завдяки чому культура змогла дати високий урожай, на відміну від інших культур, урожайності яких завадила спека”, — зазначив фермер.

Інші новини

Всі новини