logo
DSV
DSV
UA
banner-item

Водоощадний догляд за газоном

Що дозволяє краще підтримувати стан газону протягом посухи та спекотних днів?

Газонам потрібна вода

Наші трави майже на 95 % складаються з води і у випадку, коли її рівень знижується більш як на 5% - рослина гине. Влітку ризик втрати води значно підвищується, особливо в процесі фотосинтезу після підстригання газону. Випаровування води – це природний процес. І якщо рослині не вдається поглинути воду з ґрунту і відновити її баланс в період посухи, клітинні продихи, що знаходяться на епідермісі листків рослини, залишаються закритими, а це, в свою чергу, призупиняє можливість отримання СО2 – ключового компоненту фотосинтезу. В такому випадку життя рослини підтримується в основному лише завдяки резервам цукрів. Більшість трав здатні пережити періоди посухи тривалістю від кількох днів до кількох тижнів. Коли проходять дощі або відбувається полив газону - рослини отримують можливість відновити водний баланс, клітинні продихи знову відкриваються та процес фотосинтезу поновлюється.

Як доглядати за газоном та підвищити його стійкість до посухи

Рекомендації щодо висоти підстригання дуже важливі. Влітку, з приходом високих температур, висоту скошування газону слід піднімати на 1–1,5 см. Це забезпечує більшу площу для фотосинтезу й надає рослинам можливість формувати масивнішу кореневу систему, яка проникає глибше в ґрунт. У такий спосіб рослина покращує забезпечення водою з ґрунту протягом довшого періоду, навіть посушливого.

Також важливо відмітити - важливим елементом живлення, що допомагає травам переносити посуху, є калій. Саме калій регулює водний баланс у клітинах рослин. Тому при удобренні вашого газону важливо звертати увагу не лише на азотні добрива, але й пам`ятати, що калієвмісні добрива обов’язково також повинні бути в системі живлення газону.

Водопостачання

Сьогодні скрізь можна зустріти різні системи зрошення. Наявність таких систем спокушає мало не щоденно виконувати полив. Але вбільшості він виявляється лише короткочасним поливанням, яке здійснюється протягом всього кількох хвилин. Важливо - саме такий режим і є небезпечним для трави, позаяк ґрунт зволожується на дуже малу глибину. Це спричиняє розвиток трав з неглибокою кореневою системою, що є небажаним. Наші улюблені газонні трави прагнуть пустити коріння якомога глибше, але швидко відчувають, що вода на поверхні і їм слід спрямовувати коріння власне в поверхневому горизонті, щоб знайти її. І як наслідок, оскільки висихання ґрунту завжди відбувається згори донизу, рослини стають ще чутливішими до посухи й залежнішими від неї. Тому рекомендовано зволожувати ґрунт на глибину щонайменше 10 см. Оскільки кожен міліметр опадів(= 1л/m².) зволожує ґрунт приблизно на один сантиметр завглибшки, потрібна інтенсивність зрошення становитиме 10л/m² або 10 мм. Щоб перевірити, чи було досягнуто цієї мети, можна скористатися дощоміром (приладом для вимірювання кількості дощової води) або перевірити глибину зволоження ґрунту за допомогою лопати.

Водозбереження й захист газонів – результат спостереження та уважного догляду

Посуха й спека самі по собі створюють ситуацію максимального стресу для наших газонних трав. Після порушення нормальних умов вегетації будь-який додатковий негативний чинник може виявитись критичним для виживання рослин. Тому дуже важливо уникати будь-якого додаткового погіршення умов. Протягом тривалого періоду спеки або посухи не слід підстригати газон, пересуватися по ньому чи проводити якісь роботи з обробітку ґрунту або обслуговування газону, які завдають рослинам стресу.

ДСВ – Інновації для Вашого успіху

Рішення, які відповідають Вашим потребам

Інші новини

Всі новини